top of page

První novinářská zkušenost

  • Obrázek autora: Daniel Kusák
    Daniel Kusák
  • 30. 11. 2018
  • Minut čtení: 3

Je 30.listopadu odpoledne a já právě sedím ve vlaku, kterým jedu z Prahy do Uherského Brodu, promrzlý "žhavím" wifi a zpracovávám dojmy z dnešního zážitku. O no přece jen pozvánku na tiskovou konferenci, kde se zároveň představuje úplně nová závodní technika, první svého druhu v České republice, nedostáváte každý den - tedy jako profesionální novinář možná ano, ale jak jistě víte žádný profík nejsem, jen (dle mého úspěšně) rozvíjím náš projekt Čeští rallyoví srdcaři.

Pár dnů nazpět nám do týmového e-mailu přišla ona pozvánka, která již na první přečtení byla velkou výzvou.

Závodní tým Racing 21 jehož pilotem je Vojtěch Štajf totiž představoval zbrusu nový závodní speciál Volkswagen Polo GTI R5 a svůj program pro sezonu 2019. Po pravdě první moment jsem nevěděl příliš co čekat a abych se po Praze netoulal sám, oslovil jsem naši kolegyni Alenu Kasáčkovou, která nás zásobuje fotkami, která to má do Prahy výrazně blíže. K mé radosti nezaváhala ani chviličku a nenechala mě v tom samotného. Zbývalo jen zařídit si volno v práci, což nakonec bylo také jen formalitou.

Onen den D pro mě začal časně ráno a i s vidinou šílenosti co mě dnes čeká jsem byl plný odhodlání. Ptáš se jaké šílenosti? Tak ve zkratce... podívej:

odjezd z domu: 4:17

příjezd do Zlína a přesun na nádraží v Otrokovicích: 4:58

odjezd z Otrokovic: 5:30

příjezd do Prahy: 8:30

---------------------------------------------

tiskovka na Strahově: 11:30

---------------------------------------------

odjezd z Prahy: 14:15

příjezd do Uherského Brodu: 18:00

návrat domů: 19:00

Celkem mazec, že? Ale co by člověk pro novou zkušenost neudělal...

Kupodivu ráno všechno probíhalo v pohodě a s časovou rezervou a jakmile jsem se konečně vyhrabal z postele, všechno začalo perfektně odsýpat. Ještě poslední kontrola batohu s fototechnikou a netbookem a vzhůru na cesty. I cesta na otrokovické nádraží proběhla v klidu, žádné zdržení ani jiné komplikace. Ráno byla pořádná zima, tak jsem si vzal termosku s čajem, která se při čekání na ranní Leo Express do Prahy fakt hodila. Hlášení o příjezdu vlaku, rychlý přesun podch.. dobře, na podchod nebyl čas, střihnul jsem to přes koleje, najít své místo a komfortní cesta do české metropole mohla začít. Cestu jsem si zpříjemnil kávou, která se ráno hodila a čas jsem si krátil hraním her a nebo pohledem z okna. Jakmile se blížila Praha, tak jsem byl trochu nervózní, přeci jen jako Prahy téměř neznalý jsem se měl sejít s Alčou někde na hlavním nádraží a ono je poněkud větší... :D

Naštěstí všechno dobře dopadlo a díky své výšce jsem tak nějak třčel z davu a v pohodě jsme se našli. Ještě rychlá snídaně a malá "válečná porada" a vzhůru do spárů velkoměsta. Za pomoci idosu jsme našli celkem rychle cestu a za pár minut jsme již vystupovali na Strahově. Následovala procházka servisem, kde již bylo Polo připraveno v zázemí týmu Racing 21, zatím však pod plachtou.

Společně jsme několikrát prošli, pofotili přípravy u jednotlivých týmů a pomalu ale jistě se blížila hodina H. Pro jistotu jsme už zůstali u týmového stanu a těsně před začátkem tiskovky jsme vešli do připraveného stanu pro novináře, zapsali se na prezenční listinu novinářů... a už jen tohle byl zážitek! V kolonkách okolo nás byly renomovaná jména a motoristické redakce a mezi nimi my dva srdcaři!

Všichni přítomní (tedy kromě Veronky Havelkové, o které bude řeč až později) jsou na místě, jdeme na to!.

Nejprve trocha povídání samotného pilota Vojtěcha Štajfa, postupně dostávají slovo také Karel Janeček a zástupce Volkswagenu a Auto Klokočka, kteří mají na úspěšně dotažené premiéře Pola GTI R5 obrovský podíl. O něco později dorazila také Veronika Havelková, kterou Vojtěch Štajf představil po letošním neočekávaném střídání hned několika spolujezců jako svou spolujezdkyni pro celou sezonu 2019 a ihned dostala také slovo. Závěrem dostali prostor novináři ke svým dotazům, kterých bylo hned několik a to jak ne hodnocení uplynulé sezony, příběh nové techniky a další.

Obsahem tiskové konference Vás nebudu zatěžovat, koho však zajímá, reportáž najdete zde.

Po tiskové konferenci následovalo slavnostní odhalení onoho Pola GTI R5, které se dosud skrývalo ukryté pod černou plachtou s logem týmu. Odhalení se ujal sám Vojtěch Štajf s Karlem Janečkem, který navíc na Pražském Rallysprintu usedl na sedadlo spolujezdce.

Poté jsme dostali prostor prohlédnout si nové Polo hezky zblízka, nafotili pár fotografií, prohodili s nám známými pár slov a byl konec. Ještě pár "koleček" servisním zázemím, kde si Alču "převzal" její přítel a já se pomalu ale jistě odebral zpátky na zastávku MHD a putoval zpátky na hlavní nádraží. Rychlý pozdní oběd a hurá na nástupiště. Vlak sice odjíždí včas, ale po cestě nabíráme zhruba hodinové zpoždění vinou poruchy zabezpečovacího zařízení na naší trase, zdrží nás také prodleva po srážce vlaku s autem na přejezdu nedaleko Zlína... takže vlastně běžné cestování po kolejích :D

Závěrem je na místě poděkovat jak přímo Vojtěchu Štajfovi a týmu Racing 21 za pozvání a Alči Kasáčkové za to, že mi v Praze dělala společnost :-)


 
 
 

Komentáře


Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázáno šíření nebo zveřejnění obsahu, či jakékoli jeho části jakýmkoli způsobem

fotograf

© Daniel Kusák 2017 

bottom of page