Obsluhoval nás vlak
- Daniel Kusák
- 16. 4. 2018
- Minut čtení: 1

Již delší dobu jsem uvažoval o návštěvě tématické restaurace Výtopna, kde Vám nápoje namísto servírek vozí vláčky a když jsme se nedávno s přítelkyní vydali na výlet do Brna a zbyl nám čas, tak se nám naskytla jedinečná příležitost, skočit alespoň na nějaký osvěžující drink právě do Výtopny, která je v centru města.
Pravda, chvilku jsme trošku bloudili (a v daný moment jsme nebyli sami), protože instinktivně vejdete do dvora, kde je zahrádka, ale v daný moment ne vstup - ten je hned od náměstí ve velkých prosklených dvěřích s nápisem Výtopna, které však na první pohled vypadají spíše jako velké francouzské okno a až při bližším "ohledání" zjistíte, že je to vlastně vstup do restaurace.
Ceny zde nejsou nikterak nízké, ovšem co bychom chtěli v centru města jako je Brno.
Na druhou stranu samotné prostředí je opravdu parádní - ke všem stolům včetně zahrádky vede kolejiště, nechybí padací most... prostě zajímavě řešená restaurace nejen pro "vláčkaře".
Pro mnohé může být při placení překvapením na účtence servisní poplatek ("jízdenka" v ceně 25 Kč na osobu), ale s ohledem na to, jak je náročné udržovat celé kolejiště včetně mašinek a všeho potřebného k provozu v takovém rozsahu, tak je poplatek pochopitelný.
Obslouženi jsme byli poměrně rychle, osvěžující nápoje skutečně v tom vedru osvěžily a my mohly pokračovat v dál v courání se městem.
Pokud se chystáte do Brna a chtěli byste zkusit něco netradičního, ne osvědčené restaurace a fast foody, kterých zde je opravdu požehnaně, můžu Vám Výtopnu doporučit.

Kudy do Výtopny? Výtopna je v samotném centru města, nedaleko brněnského hlavního nádraží a Petrova, takže ji jistě najdete i bez map, ale pro jistotu přidávám odkaz na mapu.



Komentáře