top of page

Ne zrovna každý den se svezeš "wéercéčkem"

  • Obrázek autora: Daniel Kusák
    Daniel Kusák
  • 12. 3. 2017
  • Minut čtení: 1

Pro běžného smrtelníka, jako jsem já je to nadpozemský zážitek - byť se nejednalo o ostrou jízdu, ale o pouhý přesun auta v rámci areálu STK.

Jak už to tak u závodních aut bývá, nastupování Vám ztíží ochraný rám. A když měříte bezmála 190 centimetrů jako já, tak Vám chvilku trvá, než se "poskládáte" do sedačky. Teď už jen zavřít dveře, pilot řadí jedničku a jedeme! Možná si říkáte, co je na jízdě v autě tak úžasného...

Ono to ale není ažtak obyčejné auto s Octavií, kterou známe z českých ulic toho tahle modrožlutá bestie moc společného nemá.

Pod kapotou se skrývá přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s výkonem 300 koní (podle homologačního předpisu FIA WRC), šestistupňová sekvenční převodovka.

V interiéru nenajdeme nic zbytečného v duchu úspory hmotnosti. Sedíte v jedné ze dvou skořepinových závodních sedaček v kleci ochranného rámu, po Vašem levém boku profík a slyšíte výrazněji než obvykle vrnět motor....

Velké díky patří Silvestru Mikuláštíkovi, pilotovi téhle Škody Octavia WRC, který mi tento zážitek umožnil a prostřednictvím krátkého videa tak svezl České rallyové srdcaře :-)


 
 
 

Komentáře


Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázáno šíření nebo zveřejnění obsahu, či jakékoli jeho části jakýmkoli způsobem

fotograf

© Daniel Kusák 2017 

bottom of page