První velké vítězství a hned mezinárodní :-)
- Daniel Kusák
- 1. 11. 2016
- Minut čtení: 1

Na začátku roku jsem náhodně objevil mezinárodní celoevropskou fotografickou soutěž Evropské agentury pro životní prostředí s názvem "My city". Říkám si "Tyjo, že bych to zkusil, za zkoušku nic nedáš..." A tak jsem fotku s notnou dávkou naivity přeci jen poslal. Nastala dlouhá odmlka, až najednou od Evropské agentury přišel e-mail. Tak si říkám, co se děje? "Vaše fotografie postoupila mezi 52 nejlepších do finále". Už v ten moment mě zaplavil pocit radosti a nadšení. Nečekaný úspěch v záplavě skvělých fotek z celé Evropy... Ale to už jsem bral jako pomyslný strop.
To se ale týden s týdnem sešel a já opět dostal e-mail. Znáte ten pocit, kdy otevíráte e-mail s tím, že jen promažete spamy a zase se odhlásíte... přesně s tím jsem se přihlásil. Otevírám mail od Evropské agentury a přestávám věřit svým očím...
"Vážený pane Kusáku, dovoluju si Vám oznámit, že Vaše fotografie s názvem "Sunset around bridge" se stala vítěžným snímkem v kategorii "Getting around in the city"... V tu chvíli jsem neměl slov, znovu jsem si přečetl mail.. Obrovské překvapení, nadšení, radost, euforie. Nějak tak bych charakterizoval své pocity v ten moment. Úspěšně se mi podařilo držet jazyk za zuby a tuto novinku se dozvěděly ihned jen asi 3 nejbližší osoby (zprávu jsem dostal 3 dny před oficiálním vyhlášením).
Pro doplnění soutěž byla otevřená široké veřejnosti, načež poroto vybrala ze stovek snímků 52 nejlepších, ze kterých následně vyšly tři vítězné snímky - v kategorii "Leisure time in a city" zvítězila Erika Zolli se snímkem z italského Milána, v kategorii "Sustainable lifestyle in a city" zvítězila Elena Georgiou z Nikósie.
Více informací o soutěži samotné najdete zde



Komentáře