Po roce opět do Svitav...
- Daniel Kusák
- 16. 5. 2016
- Minut čtení: 2

Rok se s rokem sešel a já se opět vydal do Svitav - ne na obyčejný výlet, ale na slavnostní vyhlášení 36. ročníku Národní soutěže amatérské fotografie a její následnou vernisáž.
I v letošním roce jsem poslal pět fotografií do kategorie "dospělých", stejně jako v letech uplynulých na poslední chvíli... :-)
Letos Národní soutěž zažila změnu - a to docela podstatnou. Oproti minulým ročníkům se stěhovala z Otendorferova domu a Městské galerie do multifunkčního kulturního centra Fabrika, které je oproti dosavadnímu místu vzdáleno jen kousek.
Stěhováním do větších prostor odbyl tradiční přesun ze sálu do galerie, přičemž nyní se koná vyhlášení ve velkém sále Fabriky a výstava podle kategorií v jednotlivých patrech.
V letošním ročníku se opět soutěžilo ve třech kategoriích, z nichž dvě „přímá fotografie“ a „manipulovaná fotografie (fikce)“ byly rozděleny podle věku (do 21 let a bez rozdílu věku). Uzávěrka letošního ročníku byla 14. března 2016. Porota pod vedením fotografa a pedagoga Josefa Ptáčka se sešla 13. dubna ve Svitavách, aby zhodnotila fotografie zaslané do letošního ročníku. Ze zaslaných 736 snímků od 107 autorů a 11 kolektivů porota ocenila 12 autorů a dva kolektivy. Dalších devět autorů obdrží ceny od spolupořadatelů. Na výstavu byly vybrány fotografie 40 autorů a čtyř kolektivů.

Fotografie ze samotného hodnocení fotografií porotou, které proběhlo 13.dubna

Před samotným vyhlášením výsledků zahrála místní skupina Do větru (foto: Otakar Petříček)

Moderování se i letos ujal pan Sedláček, na fotografii společně s panem fotografem Jiřím Bartošem,
který letos oslavil své 80. narozeniny (foto: Otakar Petříček)

Sál se i v letošním roce zaplnil fotografy a jejich příbuznými (foto: Otakar Petříček)

A jak jsem letos dopadl já?
Nijak. Žádná z mých pěti fotografií nebyla vybrána porotou...
Není přeci důležité vyhrát, ale zůčastnit se! A tím se i řídím. Nedělám si cíle, ale prostě to zkouším - člověk nikdy neví, co odborné porotě padne do oka :-)
Za rok to samozřejmě zkusím znovu, Národní soutěž se pro mě stala malou tradicí spojenou s rodinným výletem do Svitav a tak za rok zase naviděnou !
PS: Máte-li cestu do Svitav, určitě navštivte tamní restauraci Pod kašnou na náměstí, ve které opravdu skvěle vaří - viz fotografie vpravo :-)



Komentáře