Den s Regiojetem aneb na palubě Vectronu
- Daniel Kusák
- 14. 11. 2015
- Minut čtení: 1

V sobotu 14.listopadu se konala promoakce dopravce Regiojet v Otrokovicích a Přerově a to u příležitosti představení rozšíření trasy tohoto dopravce do obou jmenovaných měst.
Já se samozřejmě zúčastnil otrokovické, tedy dopolední části akce na které měli lidé možnost projít si kompletní soupravu včetně nových vozů Astra a obrovským lákadlem (na frontě to šlo vidět) byla samotná lokomotiva Siemens Vectron. Dále pak byl přistaven žlutý autobus Student Agency, většímu zájmu se však těšila souprava na kolejích.
Jakožto trainspotter a člověk, který se o železnici zajímá jsem dal také přednost kolejové části programu a poctivě si vystál obrovskou frontu právě do lokomotivy a nelitoval jsem - mimo samotnou prohlídku jsem si popovídal se strojvedoucím, který zodpovídal často opravdu záludné dotazy návštěvníků.
Super akce, jen tak dál! Konkurence na železnici posouvá českou železnici tak nějak dál a nutí dopravce přicházet s modernizací a inovacemi, což je pro komfort cestujících jen a jen dobře :-)



Komentáře